Писк у вухах

Зміст статті:

Чому виникає писк у вухах?

Писк у вухах являє собою високий звук, який з’єднується з шумом. Йому часто супроводжує зниження слуху, закладеність вух. Відчувається хворобливість органів слуху, яка іноді супроводжується головними болями.

Писк не є захворюванням. Він лише вказує на патологію в організмі. Причини писку можуть бути зумовлені зовнішніми тривалими подразниками, з-за яких у хворого порушилися функції органів слуху. Так, в результаті прослуховування в навушниках гучної музики інколи порушується робота дрібних кісточок у вусі, відбувається їх деформація. У робітників на виробництвах з підвищеним рівнем шуму пошкоджуються барабанні перетинки. В результаті знижується рівень чутності. У вухах постійний писк.

Причина шуму у вухах може критися в підвищеному або зниженому артеріальному тиску. Хворий вловлює не чутні сторонні шуми в сузившихся або розширених судинах, чує, як пульсує кров, б’ється серце. Причина може полягати в звуженні судин, їх склерозі, серцево-судинної недостатності.

Причиною може бути порушення сну, перенесений сильний психоемоційний стрес. Крім того, причини постійного писку і інших шумів у вухах іноді вказують на тиннитус. Хворий чує писк в результаті захворювання вух, судин, нервів, кісткової системи, порушення обміну речовин.

Причина писку буває у анемії, атеросклерозі, авітамінозі, струси чи пухлини головного мозку. Дегенеративні або дистрофічні зміни в хребті, шийних хребцях — причина шуму у вухах. Писк буває при зниженому слуху (пресбиакузисе). Часто цією патологією страждають літні люди.

Крім того, фактори, що провокують розвиток цього явища, можуть полягати в захворюваннях самих вух. Якщо писк виник в результаті поразки внутрішнього вуха, причини можуть бути такі:

 • ускладнення застуди, вірусна інфекція;
 • вживання антибіотиків;
 • пухлини слухового нерва.
Якщо уражено середнє вухо, можливі наступні причини:
 • отит;
 • травми барабанних перетинок;
 • отосклероз.

 

При ураженні зовнішнього вуха причини писку:

 

 • сірчана пробка;
 • чужорідне тіло.

 

Причини можуть полягати в порушеннях кровопостачання слухового центру мозку. Інші причини шуму у вухах:

 • рідина в середньому вусі;
 • реакція на деякі медикаменти;
 • доброякісна пухлина слухового нерва (аневризма).

 

 Ступінь шуму

Писк і інші шуми у вухах бувають лише у 30% людей на планеті. Між тим іноді це є причиною значного дискомфорту, поганого рівня життя.

Розрізняють 4 ступеня гучності звуків у вухах. При першій мірі вони майже не відчуваються, заглушаясь звуками навколишнього середовища. Чути тільки при настанні абсолютної тиші.

При другому ступені можуть викликати роздратування у хворого, уночі заважають спати.

При третього ступеня шуми постійні, безперервні. Вони заважають зосередитися, спати по ночах.

При останньої, четвертої стадії писк заглушає навколишні звуки, чітко виражений. Доставляє дискомфорт протягом доби не дає зосередитися на читанні і перегляді передачі по телевізору, заважає вести розмову з іншими людьми, заважає спати.

Методи діагностики

При відчутті сильного шуму у вухах варто звернутися до отоларинголога. Він проведе огляд, вислухає скарги. Для визначення причин патології проводиться аускультація черепа фонендоскопом.

Можливо, знадобляться консультації невропатолога, психоневролога, кардіолога, ендокринолога.

Щоб підтвердити припущення, що причина шуму у вухах — гіпертонія, здійснюється МРТ мозку, КТ скроневої області. Проводиться фарингоскопия, в ході якої вимірюється рівень м’язового шуму, а також отоскопія (спостереження за скороченнями м’якого неба).

 Методи лікування

Офіційна медицина зазвичай не виліковує від писку і шуму у вухах, але значно покращує стан хворого. Велике значення в терапії має виявлення причини шуму у вухах.

Зменшення шуму в результаті серцево-судинних захворювань, крім фізіотерапії, сприяє лікування основних причин нездужання хворого. Можна почистити судини від бляшок атеросклерозу за допомогою народних засобів.

При остеохондрозі та інших проблемах зі скелетом, крім медикаментозної терапії, лікування полягає в масажу, рефлексотерапії.

Для лікування наслідків стресів вдаються до курсу психотерапії, навчання релаксації. У випадках проблем з ендокринною системою лікування включає підбір препаратів для корекції обміну речовин.

Лікування ЛОР-захворювань за допомогою фізіотерапії полягає у таких процедурах:

 1. Низькочастотний лазер червоного та інфрачервоного спектру.
 2. Акупунктура, або акупунктура.
 3. Термотерапія (тобто припікання із застосуванням полину).

У деяких випадках при виявленні пухлин здійснюється хірургічне лікування. При сірчаних пробках в поліклініці або вдома виконується промивання вух.

Лікар вводить в слухові проходи спеціальні ліки, після чого промиває вуха водою кімнатної температури за допомогою шприца.

Нерідко лікування за допомогою народної медицини показує не менш, а іноді і більш ефективні результати позбавлення від шуму у вусі, в тому числі і від писку.

Люди, які страждають шумом у вухах, мають більше відпочивати, виключити вживання алкогольних напоїв, міцного чаю, кави. Слід дотримуватися сувору дієту без солі.